Wrastające paznokcie

VHO Osthold Perfect - 120zł

Klamry VHO Osthold Perfect to trzyczęściowe klamry wykonane ze stali chirurgicznej. Siłę unoszącą na bocznych krawędziach paznokcia można łatwo regulować, dzięki czemu następuje natychmiastowe odciążenie paznokcia. Są to najbardziej zaawansowane i najskuteczniejsze klamry w ciężkich przypadkach (paznokcie rurkowate, po ingerencjach chirurgicznych). Nie przeszkadzają podczas chodzenia i nie ograniczają sprawności ruchowej. Zakładanie takich klamer wymaga bardzo wysokich kwalifikacji i wielogodzinnych szkoleń. Łącznik zaleca się zmieniać co miesiąc. Czas terapi wynosi około 1 rok ( do całkowitego odrośnięcia nowego paznokcia).

Rurka - 30 zł

Rurki zalecane są w przypadku stwierdzenia niewielkiego wrastania paznokcia, spowodowanego np. niewłaściwym obcinaniem paznokci. Metoda ta pozwala kontrolować tor rośnięcia paznokcia. Przeciętą z jednej strony rurkę za pomocą aplikatora nasuwa się na odpowiednio przygotowany brzeg paznokcia i utrwala masą do rekonstrukcji paznokci.

Tamponada - 20 zł

Tamponada to niezwykle istotny element korekcji wrastających paznokci. Wykonanie tej czynności polega na umieszczeniu w wale paznokciowym miękkiego materiału opatrunkowego nasączonego środkiem antyseptycznym bądź płynem z antybiotykiem. W ten sposób poszerzana jest przestrzeń między płytką paznokciową a wałem, a w przypadku wystąpienia stanu zapalnego wchłaniany jest płyn tkankowy, ropa, co skutkuje osuszeniem wału paznokciowego. Po przeszkoleniu pacjent może zakładać takie opatrunki samodzielnie w domu.

Klamry plastikowe - 50 zł

Skuteczną i bezbolesną metodą leczenia wrastającego paznokcia jest zastosowanie jednoczęściowych, plastikowych klamer korygujących B/S Quick. Naklejana na płytkę paznokciową elastyczna klamra powoduje odginanie wrastających brzegów paznokcia ku górze i koryguje kierunek wzrostu paznokcia. Klamry BS Quick zalecane są w przypadku stwierdzenia wrastania paznokcia na skutek deformacji płytki paznokciowej, ale bez stanu zapalnego. Klamry korygujące przynoszą natychmiastową ulgę. Długotrwałe ich stosowanie powoduje spłaszczenie płytki paznokciowej, a tym samym likwiduje dolegliwości i zapobiega ponownemu wrastaniu.

    Zalety klamer plastikowych:
  • efektywność zastosowania, długotrwały efekt leczenia
  • bezbolesność zabiegu, brak dolegliwości pozabiegowych
  • krótki czas zabiegu
  • klamra w żaden sposób nie ogranicza trybu życia